Mide Botoksu

Mide botox

Mide Botoksu

Obezite Cerrahisi

Obezite, çağımızın rahatsızlığıdır ve bunun için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Özellikle diyet ve egzersiz ile kilo veremeyen kişilerde cerrahi yöntemler tercih edilmektedir.

 

Obezite Cerrahisi Nedir?

Obezite tedavisinde ilk seçenek ameliyat değildir. Fakat diyet ve egzersiz ile başarılı olunmazsa ameliyat tercih edilmektedir. Özellikle kısıtlayıcı ameliyatlar arasında mide kelepçesi, tüp mide ameliyatı, mide katlama ameliyatı ve mide balonu öncelik olmaktadır.

 

Bunun yanında emilim bozucu ameliyatlar arasında da gastrik by-pass, mini gastrik by-pass ile duodenal switch ameliyatı tercih edilmektedir. Başka bir deyişle obezitenin cerrahi yöntemleri ile son dönemlerde oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

 

Fakat cerrahi ameliyatlar tek başına yeterli olmamaktadır. Öncelikle hastanın egzersizlerine, diyetine ve alışkanlıklarına dikkat etmeleri önerilmektedir. Bununla birlikte düzenli bir yaşama sahip olmayan kişilerin yeniden aynı sorunu yaşayacaklarını bilmekte de fayda bulunmaktadır.

 

Obezite Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Obezite tedavisinde uygulanan bazı yöntemler bulunmaktadır. İlk olarak hastanın genel durumuna ve istikrarına göre yöntem seçilmesi gerekmektedir. Öncelikle diyet ve egzersiz ile obezite tedavisi en sağlıklı olandır ve genellikle bu yöntem tercih edilmektedir. Fakat kişiler bunları başaramıyorsa ilaç tedavisi, davranış değişikliği tedavisi ve cerrahi tedaviler de mümkün olmaktadır.

 

Aynı zamanda cerrahi olmayan tedavi yöntemlerinin ileri tedavi yöntemleri arasında olduğunu bilmek gerekmektedir. Çünkü diğer tüm yöntemler etkili olmazsa son olarak tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Özellikle obezite cerrahisi kapsamında gerçekleştirilen ameliyatların alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi de sağlık bakımından önemli görülmektedir.

 

Bunun yanında obezite tedavisinde ilk seçenek olarak hiçbir zaman cerrahi ameliyatın tercih edilmediğini bilinmesi gerekmektedir. Ama egzersiz ve diyet ile sorun ortadan kalkmazsa cerrahi yöntemler tercih edilmektedir.

 

Obezite Cerrahisi Fiyatı

Kilosundan rahatsız olan ve özellikle obezite sınırında olan kişiler obezite cerrahisi ile ilgili araştırma yapmaktadır. Özellikle fiyat konusunun kişiye özel ve operasyona göre belirlendiğinin bilinmesi gerekmektedir. Her sene güncel olarak obezite cerrahisi fiyatı değişmekte ve kişilere özel olarak da fiyat çıkarılmaktadır. Kısacası obezite tedavisi olmak isteyenlerin muayene olması ve süreçle ilgili bilgi alması gerekmektedir. Sonuçta istenmesi ve uygun olması halinde işleme başlanmaktadır.

Herkes için uygulanabilir mi bu yöntemler?

Sadece egzersizle kilo verebilen ve kolay kilo vermek isteyen kişilere mide botoksu fazla kilolu olan herkese yaptırılabilir.

Peki isteyen midesine botoks yaptırabilir mi?

Diyet ve sporla düzgün kilo veremeyenler için uygun bir yöntemdir. Özellikle vücut kitle indeksi 27,5 ile 40 KG arasında olan kilolu kişiler için çok daha etkili bir yöntemdir.

 

Mide botoksu sonrasında hastalar 2 saat dinlendirilir ve normal günlük hayatlarına devam eder. Karmaşık durumlarla karşılaşmadıkları için sosyal hayatlarına rahatlıkla devam edebilirler.

Mide botoksu uygulamasından yaklaşık 10 ila 15 gün sonra iştahta azalma ve kontrol sağlanır.

Mide botoksu işlemi sedasyon altında yapılır. Bu nedenle hasta herhangi bir ağrı hissetmez.

Obezite Cerrahisi

İletişim

× Bize WhatsApp İle ulaşın