Ameliyatsız Burun Estetiği

Sans titre (65)

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun Estetiği Ameliyatsız Tekrarlama Mümkün mü?

Bugün burun estetiği, basit hyaluronik asit veya botulinum toksini enjeksiyonları ile burun şeklini modelllemek mümkündür.

Büyük yenilik, bu teknikle burun kusurlarını iki enjekte edilebilir ve emilebilir ürünle düzeltebilme olanağı sunmasıdır: Hyaluronik asit, hacim sağlayarak 12 ila 18 ay arasında dayanan sonuçlar verirken, botulinum toksini de burun estetiğini engelleyen bazı kasları dondurarak en az 6 ay süreyle etki gösterir.

Sonucun daha uzun süre dayanabilmesi için ortalama olarak yılda bir kez doktora dönüş yapmak gereklidir. Avantajı ise istediğiniz zaman işlemi durdurma özgürlüğüdür.

Düzeltme olanakları çeşitlidir. “Enjeksiyonlar, burunlarında çıkıntı olan hastalarda çok iyi çalışır. Burun üstünde oluşan çukurları anında dolduruyoruz. Buradaki temel konu, projeksiyonu veya burunun genel hacmini artırmamaktır,” uyarısında bulunan Dr. Olivier Gerbault, plastik cerrah.

Pratikte, seansta acı hissedilmez.

30 dakika süren işlem, ofiste, lokal anestezi altında, basit bir merhem veya iğne ile gerçekleştirilir. Doktor daha sonra ince bir iğneyle düzeltme için uygun ürünü enjekte eder.

Ameliyatsız medikal rinoplasti, son yıllarda kozmetik yüz tıbbındaki önemli yeniliklerden biridir ve burun estetiği için ameliyat alternatifi olarak oldukça ilgi çekicidir.

Bu kozmetik cerrahi işlemi, burun kemeri ve burnun arka kısmına hyaluronik asit enjeksiyonları ile yapan estetik doktorunuzun işlemidir ve burun üzerindeki kamburun tedavisini ve nazolabial açıyı düzeltmeyi amaçlar. Hyaluronik asit ile yapılan medikal rinoplastinin sonucu anında ve doğal olup, burun güzelliğini bir yıl boyunca artırmaya yardımcı olur.

Hyaluronik asit enjeksiyonları, medikal rinoplasti durumlarının bazılarında botulinum toksini enjeksiyonları ile birleştirilebilir; bu sayede burun ucu kaldırılır ve burun kırışıklıkları tedavi edilir.

Hedefler Nelerdir?

  • Burun hacimlerini dengelemek
  • Burun ucunu yukarı kaldırmak
  • Kusurları düzeltmek veya çıkıntıları gidermek
  • Önceki burun estetiği ameliyatlarındaki kusurları düzeltmek.

Kimler İçin Uygundur?

Bazı hastalar medikal rinoplasti istemektedir:

  • Cerrahi müdahale olmadan burun şeklini değiştirmek
  • İlk burun estetiği ameliyatından sonra sonucu iyileştirmek
  • Burun kamburu tedavisi: kambur, en yaygın şikayetlerden biridir. Düz bir burunla daha iyi bir denge sağlanır.
  • Artırma rinoplastisi: Hyaluronik asit enjeksiyonları, burun septumunu düzeltmeye yardımcı olur. Burun tuzağı, burnun ortasında derin bir çökme anlamına gelir.
× Bize WhatsApp İle ulaşın