Göz Estetiği

Sans titre (64)

Fox Eye

Fox Eye, nispeten yeni bir kozmetik tıp tedavisidir. Onun gelmeden önce, göz şeklini ayarlamak için cerrahi seçeneklere ihtiyaç duyulurdu, bunlar kaş kaldırma işlemi içerir ve saçların içinden veya doğrudan kaşların üzerinden kesilerle, anestezi ve daha uzun veya daha kısa bir iyileşme süresiyle birlikte sosyal kalabalığa sebep olabilirdi.

Ancak Fox Eye, kozmetik göz tedavisinin nasıl yapılabileceğini tamamen devrim yaratan bir tekniktir. Bu, skalpel veya dikiş içermeyen ve nispeten kısa bir iyileşme süresi sunan bir tekniktir.

Fox Eye, kaşların dış kısmını kaldırmak için non-invaziv bir işlem olan kaş kaldırma işlemidir. İstenilen etkiyi elde etmek için birkaç işlem gerçekleştirilebilir.

İlk adım, şakaklar ve alın bölgesi çevresindeki hacmi geri kazandırmak için dolgu maddesi enjekte etmektir; bazen her ikisi de olabilir. Enjekte edilecek dolgu maddesi, hyaluronik asit (Restylane Lyft, Juvederm Voluma) veya polilaktik asit (Scultra) bazlı olabilir, bu da kollajen üretimini uyarmaya yardımcı olur. Sonraki adım, kaş kaldırma işlemi için Botox veya Dysport enjekte etmektir. Bu işlem genellikle ön hazırlık gerektirir ve kaşların arasındaki bölgeye (kaşların arasında ve burun üstünde olan bölge), alın ve göz çevresindeki kırışıklıklara (gözlerin çevresindeki kırışıklıklar) enjeksiyonlar yapmayı içerir ve böylece gözleri kaldırmak ve genel sonucu dengede tutmak için kullanılır. Son bir adım, üst yanakların çevresine dolgu maddesi enjekte ederek yeni görünümü dengede tutmaya ve daha etkileyici bir etki yaratmaya yardımcı olabilir.

İşlem ne kadar sürer?

Tedavinin süresi, hangi prosedürlerin birleştirileceğine bağlıdır ve bunlar estetik doktorunuzla yapılan danışmada tartışılacaktır. Eğer işlem sadece Botox enjeksiyonuyla sınırlıysa, yaklaşık 10 dakika sürer. Doktorunuz şakaklar, alın veya yanaklar gibi diğer bölgelere başka enjeksiyonlar yaparsa, tedavi daha uzun sürebilir, ancak genellikle 45 ila 60 dakikayı geçmeyecektir.

Fox Eye işleminin etkileri ne kadar sürer?

Fox Eye işleminin sonuçları genellikle 6 ila 18 ay arasında sürer. Tabii ki, süre yaş ve metabolizma gibi çeşitli faktörlere bağlıdır, ayrıca hastanın cildinin kalitesi ve önerilen tedavilerin sayısı ve türü gibi etkenler de rol oynar.

Fox Eye işlemi ağrılı mıdır?

Bu işlemin giderek artan popülaritesinin birçok nedeninden biri, ayarlamaların yapıldığı bölgenin nispeten ağrısız olmasıdır. Basit lokal anestezi rahatsızlığı azaltmak için yeterli olabilir, ancak çoğu hasta işlemi rahat hatta rahatlatıcı olarak tarif eder.

× Bize WhatsApp İle ulaşın