Mide Bypası

Mini-Mide-Bypassi-Mini-Gastrik-Bypass-Ameliyati-1024x576

Mide Bypass Nedir?

Mini Mide Bypassı (Mini Gastrik Bypass) Ameliyatı 

Mini mide bypass işlemi çoğunlukla kapalı bir şekilde gerçekleştirilen cerrahi operasyonlardan biri olması ile dikkat çekmektedir. Ayrıca bu uygulama midenin küçülmesini sağlamasının yanında ince bağırsaklardan bir kısmının emilim fonksiyonlarını yerine getirememesini sağlamaktadır.

 

Mini gastrik bypass yöntemi obezite cerrahisinde tercih edilen hızlı ve kolay bir operasyon olması ile sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle bu operasyondan sonra iyileşme süreçleri de son derece konforlu olmaktadır.

 

Mini gastrik bypass kısa sürmesinin yanında daha az maliyetli olması ile dikkat çekmektedir. Ayrıca hipertansiyon, Tip 2 diyabet, hiperlipidemi gibi hastalıklarda yüksek kontrol gücü sunmaktadır. Bunun yanında başarılı sonuçların hızlı ve kolay bir şekilde uygulanan bir yöntem olması ile de tercih edilmektedir.

 

Mini Mide Bypassı Nasıl Uygulanır?

Mini mide bypassı hem mide hacminin küçültülmesi hem de bağırsaklardan besin emilimlerinin azaltılması amacıyla gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamada karın bölgesinden 1 santim kadar 5-6 adet kesi açılarak işlem gerçekleştirilmektedir.

 

Trokarlar yardımıyla oluşturulan giriş kısmından karın bölgesine kameralar ve ameliyat aletleri yerleştirilmektedir. Midenin giriş bölümünde bir mide tüpünün oluşturulması ile bu bölümün midenin kalanından tamamen ayrılması sağlanmaktadır. 

 

Midenin ayrılan büyük bölümü karın içinde kalmaktadır. Bunun yanında bu bölüm salgılarını üretmeye devam etmektedir. Küçük mide ve ince bağırsak arasında bir bağlantı oluşturulmaktadır. Bu sayede midedeki gıdaların bağırsağa iletilmesi sağlanmaktadır. Bu işlem mini mide bypassının ikinci bölümünü oluşturmaktadır.

 

Ameliyat esnasında oluşturulan küçük mide ve ince bağırsak arasında bağlantı oluşturulurken ince bağırsak başlangıcında yer alan iki metrelik bölüm atlanmaktadır. Mide bypass fiyatı işlemin zorluğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 

 

Mini Mide Bypass İle Kilo Verme

Mini mide bypass ameliyatı ile hastaların iki yıl içerisinde kilolarının yarısını vermesi mümkün olmaktadır. Gastrik bypass uygulamaları ile midenin küçültülmesi işlemi gerçekleştirilmektedir. Küçülen mide sayesinde tüketilen besinlerin miktarlarında azalma olmaktadır. Mini mide bypass fiyatı işlemin gerçekleştirileceği kliniklere ve cerrahların uzmanlığına göre değişiklik göstermektedir. 

 

Mini mide bypass ile ince bağırsağın başlangıcında bulunan 2 metrelik bölüm gıda geçişinden ayrılmaktadır. Ayrılan bu bölüm sindirim ve emilimi sağlamaktadır. Ayrıca mini mide bypassı sonrası küçük mideden geçen besinlerin ince bağırsağın orta kısımların aktarılması sağlanmaktadır.

Obezite Cerrahisi

İletişim

× Bize WhatsApp İle ulaşın