Gastrektomi

Tüp Mide Küçültme (Sleeve Gastrectomy) Ameliyatı )

Tüp Mide Küçültme (Sleeve Gastrectomy) Ameliyatı

Tüp mide küçültme ameliyatı obezite tedavisinde en fazla tercih edilen işlemlerden biri olmaktadır. Özellikle sağlık için birçok kişi tüp mide küçültme ameliyatını tercih etmektedir.

 

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

İlk olarak tüm mide ameliyatı olmak isteyen kişilerin obezite özelliklerinde olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte vücut kitle indeksinin daha düşük olduğu kişilerde de uygulanması mümkün olmaktadır. Aynı zamanda tüp mide ameliyatı olan kişilerin 1 sene içinde fazla kilolarının yarısından kurtulduklarını da bilmek önemli görülmektedir.

 

Fakat operasyona bağlı olarak bazı komplikasyonların ortaya çıkması da beklenen bir durum olmaktadır. Üstelik hastaların %70’inde diyabete bağlı olarak gelişmiş olan hastalıkların bulguları da ortadan kalkmaktadır. Kısacası tüm bilgilere bağlı olarak en sık tercih edilen obezite tedavisinin tüp mide ameliyatı olduğunu söylemek de mümkün olmaktadır.

 

Tüp Mide Ameliyatı Süresi Nedir?

Obezite tedavisi için genellikle uzun süreli kilo kaybı sağlayan tüp mide ameliyatı tercih edilmektedir. Özellikle de tüp mide İstanbul uygulamaları birçok kişi tarafından merak edilmektedir. İlk olarak obezitenin günümüz sorunlarından biri olduğunu bilmek gerekmektedir. Aynı zamanda bundan kurtulmak isteyen kişilerin tercih ettikleri operasyonlar sınırlı olmaktadır.

 

Hatta yapılmış olan çalışmalara göre cerrahi uygulamalar arasında obezite tedavisinde en çok tercih edilen işlem tüp mide ameliyatı olmaktadır. Artık en etkili yöntem olmasından ve kesin tedavi sunmasından dolayı bu işlemler tercih edilmektedir.

 

Bununla birlikte tüp mide ameliyatının yaklaşık olarak 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. Ama bu süre kişiye bağlı olarak daha az ya da daha fazla olmaktadır. Aynı zamanda yapılmış olan çalışmalara göre tüp mide ameliyatında ölüm riski de binde bir olarak tespit edilmektedir.

 

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı

Özellikle aşırı kilo alma ve obeziteye bağlı olarak sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlardan kurtulmak tip mide ameliyatı ile mümkün olmaktadır. Öncelikle tüp mide fiyatı her sene değişmekte ve yapılacak olan yere göre fiyatlarda değişiklik olmaktadır. İlk olarak operasyonla ilgili bilgi almak ve muayene için görüşme yapmak önerilmektedir. Son olarak operasyona karar verilmesi halinde fiyat bilgisi de hastalara detaylı bir şekilde verilmektedir.

Obezite Cerrahisi

İletişim

× Bize WhatsApp İle ulaşın