Yüz Konstrüksiyonu

Sans titre (56)

Yüz Konstrüksiyonu

Yüzün hassas bölgelerini, göz kapakları, burun, dudaklar veya kulaklar gibi etkileyen yüzün yeniden yapılandırılması ve deri tümörlerinin çıkarılması gibi bazı önemli rekonstrüksiyonlar, yüzey düzeyinde, günlük aktivitelere hemen dönüş yapılmasını mümkün kılar.

Kazanılmış Kârlar

Cilt flebi ile yüzün rekonstrüksiyonu, çoğu durumda daha belirgin olan deri greftlerinin kullanımını önlemeye yardımcı olur. Yaranın doğru yerleştirilmesi, gerçek bir kamuflaj oluşturur ve birkaç ay sonra hemen hemen görünmez hale getirir.

Yüz Rekonstrüktif Cerrahisi Nedir?

Yüz rekonstrüktif cerrahisi, yüzdeki travma, kanser ve yanıkların sekelini onarmayı amaçlayan tüm müdahaleleri bir araya getirir:

  • Kafa derisinin flep ile yeniden yapılandırılması

Kafa derisi flebi, tepe bölgesinden alınan, vaskülarizasyon için gerekli olan sapı kesilmeyen ve bu sapa etrafında dönen yaklaşık 15 ila 18 cm uzunluğunda ve 3 cm genişliğinde bir şeritten oluşur. Çıkarma bölgesi, kafa derisinin esnekliği üzerinde oynayarak hemen kapatılır ve görünmez hale getirilir.

  • Göz Kapağı Rekonstrüksiyonu

Göz kapağı rekonstrüksiyonunun üç amacı vardır:

  1. İlk olarak, göz kapaklarının yeterli işlevselliğini sağlamak,
  2. Sonra göz küresini korumak,
  3. Son olarak kabul edilebilir estetik sonuçlar elde etmek.
  • Burun Rekonstrüksiyonu

Burun rekonstrüksiyonu, rekonstrüktif plastik cerrahide çok yaygın bir operasyondur. Burun rekonstrüksiyonu, travma veya kanser sonrasında burun yeniden oluşturmayı sağlar. Burun rekonstrüksiyon teknikleri çeşitli ve farklı olup, çok iyi kozmetik ve fonksiyonel sonuçlar elde etmeyi mümkün kılar.

  • Yanak Rekonstrüksiyonu

Yanak rekonstrüksiyonu, yüz rekonstrüktif plastik cerrahisinde çok yaygındır. Yanaklar birçok hastalığın merkezidir. Yanaklarının kaybını, kaybın mekanizması ve boyutundan bağımsız olarak kapatmak çok önemlidir.

  • Ağız Rekonstrüksiyonu

Cerrahi çıkarma, lezyonu çevreleyen sağlıklı cildin genellikle güvenli marjlarla birlikte tamamen çıkarılmasını gerektirir. Gerçekten de, cerrahi teknik ve rekonstrüksiyon süreçleri, lezyonun türüne bağlı olarak farklılık gösterebilir.

  • Kulak ve Yarılmış Kulak Memesi Onarımı

Yarılmış kulak memesi, kulak memesi yapısının bozulmasından veya genellikle çok ağır küpelerin takılmasından kaynaklanan travmalar sonucu meydana gelir.

Kulak memesinin yarısı gibi görünür. Kulak memesi cerrahisi, yarılmış kulak memesinin onarımını, çok uzamış kulak memelerinin düzeltilmesini ve kulak memesine rekonstrüktif cerrahi müdahaleleri içerir. Lokal anestezi altında yaklaşık 30 dakika süren bir müdahaledir.

Kimler İçin Uygundur?

Yüz rekonstrüktif cerrahisi, yüz travması veya yüzde doku kaybı yaşamış hastalara uygulanır.

× Bize WhatsApp İle ulaşın